Zavřít reklamu

Google oznámil řadu nových funkcí pro androidové smartphony a tablety. Zahrnují mimo jiné novou aplikaci Režim čtení, vylepšený Google Cast, sdílení digitálních klíčů od auta, nové styly koláží ve Fotkách Google, odpovědi na konkrétní zprávy ve Zprávách nebo nové kombinace emotikonů.

Aplikaci pro usnadnění přístupu Režim čtení je možné nainstalovat na jakémkoli androidovém smartphonu či tabletu běžícím na Androidu 9.0 a vyšším. Extrahuje text z libovolné aplikace nebo webu a zobrazuje jej bez otravných reklam a vyskakovacích oken. Kromě toho umožňuje úpravu písma a jeho velikosti, řádkování, barvy pozadí a také přepínání mezi tmavým a světlým režimem. Dokáže dokonce převádět text na řeč prostřednictvím androidové funkce Text-to-Speech, což znamená, že je možné si pro vybraný text zvolit rychlost přehrávání a hlas (podporována je angličtina, francouzština, italština a španělština).

Nová aplikace Google TV uživatelům umožňuje odeslat jakékoli video jediným klepnutím a pokračovat v procházení dalšího obsahu. Aplikaci je možné použít jako dálkový ovladač pro kompatibilní androidový televizor či chytrou televizi se systémem Google TV. Softwarový gigant také usnadňuje bezpečné sdílení digitálních klíčů od auta prostřednictvím aplikace Peněženka. Když už je řeč o bezpečnosti, Google nyní zobrazuje bezpečnostní upozornění, na něž můžete klepnout a provést doporučené akce ke zvýšení bezpečnosti svého účtu.

Fotky Google dostávají nové styly koláží od talentovaných umělců DABSMYLA a Yao Cheng. Aplikace Zprávy rovněž dostává menší vylepšení, včetně možnosti odpovědět na konkrétní zprávu a vidět, na kterou zprávu odpovídáte, abyste si mohli být jistí, kde konverzace byla a kam jde. A konečně, vylepšení se dočkala i aplikace Klávesnice Google, která prostřednictvím funkce Emoji Kitchen obdržela více emodži mashupů.

Související články

Dnes nejčtenější

.