Zavřít reklamu

Obchod Google Play se brzy dočká dvou užitečných funkcí. První z nich umožní uživatelům archivovat nepoužívané aplikace a druhá zobrazit průběh stahování v plovoucí bublině.

Redaktorům webu 9to5Google se v obchodě Google Play podařilo zpřístupnit chystaný přepínač Show install progress bubble (ukázat bublinu postupu instalace) v nastavení notifikací. Když je tato možnost povolena, v obchodě se zobrazí průběh instalace aplikace v plovoucí bublině, kterou bude možné přetáhnout na kteroukoli část obrazovky.

Tento nový indikátor průběhu stahování má několik výhod. Podle všeho budete o průběhu instalace informováni vždy, i když si na telefonu „děláte to své“, než se instalace dokončí. Druhou výhodou je to, že nemusíte chodit na stránku s popisem aplikace, abyste viděli přesné procento instalace.

Další užitečnou novinkou, která se brzy v obchodě Googlu objeví, je možnost archivovat aplikace, abyste na svém zařízení ušetřili místo. Archivace vám umožní odinstalovat aplikaci s tím, že veškerá osobní data pro ni zůstanou nedotčena.

Jakmile bude tato funkce spuštěna, když aplikaci po její archivaci znovu nainstalujete, v obchodě se místo tlačítka Install objeví Restore (obnovit). Stisknutí tohoto tlačítka vás přesměruje na samostatnou stránku, nikoli na to, co se děje na pozadí, jako běžná instalace. Jakmile je aplikace tímto způsobem obnovena, vše je tak, jak bylo před její archivací, což znamená, že se nemusíte znovu přihlašovat k účtu.

Související články

Dnes nejčtenější

.