Zavřít reklamu

V populárním benchmarku Geekbench se pravděpodobně „vynořil“ dlouho očekávaný první skládací smartphone Googlu Pixel Fold. Jeho databáze jej uvádí pod kódovým označením Google Felix, s nímž byl v minulosti spojován. Benchmark kromě jiného odhalil, že zařízení poběží na čipu Tensor G2, který debutoval v řadě Pixel 7.

Geekbench vedle toho odkryl, že Pixel Fold bude disponovat 12 GB operační paměti a že softwarově jej bude pohánět Android 13. V testu jednoho jádra jinak získal 1047 bodů a ve vícejádrovém 3257 bodů, což je zcela srovnatelné skóre s modelem Pixel 7 Pro (ten konkrétně získal 1048, resp. 3139 bodů).

Pixel Fold by kromě toho měl mít 8palcový vnitřní ohebný displej a 6,19palcový vnější zobrazovač, oba s obnovovací frekvencí 120 Hz, oproti modelům řady Galaxy Z Fold podstatně tenčí kloub, ocelový rám, trojitý fotoaparát, který by mohl mít stejnou konfiguraci jako zmíněný Pixel 7 Pro (tedy 50MPx primární senzor, 48MPx teleobjektiv s 5x optickým přiblížením a 12MPx „širokáč“) a dvě 9,5MPx selfie kamerky. Na scénu bude údajně uveden v květnu příštího roku a jeho cena se odhaduje na 1 800 dolarů (asi 41 700 Kč). I když „na papíře“ nevypadá zařízení vůbec špatně, pro čtvrtý Fold zřejmě nebude velkou konkurencí.

Ohebné telefony Samsungu koupíte například zde 

Dnes nejčtenější

.