Zavřít reklamu

Jak zvýšíte bezpečnost biometrie založené na otisku prstu? Co takhle místo použití skeneru, který dokáže číst jen jeden otisk, učinit celý OLED displej schopný skenovat více otisků najednou? Může to znít jako vzdálená budoucnost, Samsung však na této technologii již pracuje. A podle šéfa společnosti ISORG ji korejský obr může mít připravenou k použití už za pár let.

Samsung před několika měsíci na konferenci IMID 2022 oznámil, že vyvíjí all-in-one řešení pro snímání otisků prstů pro své displeje nové generace, tedy OLED 2.0. Tato technologie umožní smartphonům a tabletům Galaxy zaznamenávat prostřednictvím jejich OLED obrazovek více otisků prstů současně.

Podle displejové divize Samsungu Samsung Display je použití tří otisků prstů najednou k autentizaci 2,5×109 (nebo 2,5miliardkrát) bezpečnější než použití pouze jednoho otisku. Kromě těchto zjevných bezpečnostních výhod bude technologie Samsungu fungovat na celém displeji, takže budoucí uživatelé zařízení Galaxy se již nebudou muset starat o umístění otisků prstů na správné místo na obrazovce.

Samsung neprozradil, kdy bude mít tuto technologii pro svá zařízení připravenou. Společnost ISORG však ústy svého šéfa uvedla, že již nyní je připravena její vlastní technologie snímání otisků prstů OPD (Organic Photo Diode). Podle něj je pravděpodobné, že Samsung u svého all-in-one snímače otisků prstů pro OLED 2.0 použije podobné materiály a procesy.

Šéf ISORGu dodal, že se domnívá, že korejský gigant tuto technologii uvede na scénu v roce 2025 a že ta se stane „faktickým“ standardem pro zabezpečení. Samsung bude zřejmě prvním výrobcem smartphonů, kdo tuto technologii představí a stane se v této oblasti lídrem. Tak jako je lídrem v oblasti OLED displejů a mnoha dalších.

Související články

Dnes nejčtenější

.