Zavřít reklamu

Globálně populární aplikace na posílání zpráv Zprávy začala pro skupinové chaty zavádět dlouho očekávanou funkci: koncové šifrování. V tuto chvíli ji ovšem Google nezpřístupňuje všem, pouze účastníkům beta programu aplikace, a navíc jen některým.

RCS konverzace „jeden na jednoho“ obdržely koncové šifrování již v polovině loňského roku. Na letošní květnové vývojářské konferenci Google I/O softwarový gigant řekl, že v dohledné době dorazí do skupinových chatů. V říjnu uvedl, že funkci začne zavádět ještě letos a že v jejím zavádění bude pokračovat v příštím roce.

Koncem minulého týdne Google oznámil, že koncové šifrování „bude během nadcházejících týdnů dostupné některým uživatelům otevřeného beta programu“. Skupinové konverzace budou obsahovat banner s nápisem „Tento chat je nyní chráněn koncovým šifrováním“, zatímco na tlačítku Poslat se objeví ikona zámku.

V důsledku toho nebude moci ani Google, ani žádná třetí strana číst obsah vašich RCS chatů. Koncové šifrování vyžaduje, aby měly všechny strany povolené funkce RCS/chatů a také zapnuté Wi-Fi či mobilní data.

Související články

Dnes nejčtenější

.