Zavřít reklamu

V aplikaci Zprávy od Googlu bylo dosud možné reagovat na RCS zprávy jen sedmi emotikony, včetně palce nahoru/dolů, smějícího se obličeje se srdíčkovýma očima nebo obličeje s otevřenými ústy. Nyní Google začal pro některé uživatele zavádět možnost reagovat na zprávy libovolným emotikonem.

V pilulkovém panelu s dosavadními sedmi emotikony nyní najdete ikonu „plus“, jež zobrazí úplný výběr smajlíků uspořádaný podle kategorií (stejná tabulka se objeví po klepnutí na ikonu emoji vedle mikrofonu v poli pro zprávy, ale bez karet pro GIFy a nálepky). Nedávno použité reakce se objeví v horním řádku, není však jasné, jestli oněch sedm výchozích nakonec nahradí.

Stejně jako dříve můžete klepnout na emotikon, který se objevuje v pravém dolním rohu bubliny se zprávou, abyste na něj lépe viděli. To nyní bude potřeba více než kdy jindy.

V současné době je nová funkce podle všeho zpřístupňována pouze účastníkům beta programu Zpráv. Kdy bude dostupná všem uživatelům, není v tuto chvíli známo, dlouho bychom však čekat neměli.

Dnes nejčtenější

.