Zavřít reklamu

Obchod Google Play je vaším portálem pro všechny nejlepší aplikace, stejně jako hry, filmy, televizní pořady, knihy nebo obsah pro děti. Pokud však používáte starší androidové zařízení, je důležité zajistit, aby aplikace, kterou si chcete stáhnout, na něm fungovala správně, nebo se na něm vůbec spustila. Zde vstupuje na scénu verze Androidu. U každé aplikace v obchodě Googlu je uvedena požadovaná androidová verze, aby bylo zajištěno její bezproblémové fungování. My vám v tomto návodu ukážeme, jak verzi Androidu u aplikací zjistit.

Zjistit verzi aplikace v obchodě Google Play není nijak složité, ale může to být důležité. Přinesli jsme vám totiž článek o tom, že pokud vám nějaká aplikace padá, telefon vás už může vyzvat k instalaci updatu, který ji opraví. Aplikace tedy padá proto, že používáte její starou verzi.

Jak zjistit verzi aplikace

  • Otevřete obchod na vašem mobilním zařízení.
  • Vyhledejte nebo vyberte aplikaci, kterou si chcete stáhnout a používat.
  • Klepněte na možnost O této aplikaci, která se nachází pod obrázky aplikace, nebo na šipku vpravo od ní.
  • Sjeďte dolů na sekci O aplikaci.
  • U položky Požadovaný operační systém uvidíte minimální androidovou verzi požadovanou ke stažení a používání všech funkcí aplikace.

V některých případech je možné aplikaci stáhnout i na zařízení se starším Androidem, nemusí však na něm fungovat správně nebo jí mohou chybět některé funkce. V ostatních případech se aplikace nestáhne vůbec, pokud je k jejímu fungování nezbytná požadovaná verze Androidu a váš telefon běží na starší verzi. Z důvodu použitelnosti i bezpečnosti se doporučuje udržovat váš androidový telefon vždy aktualizovaný na nejnovější verzi operačního systému, kterou může podporovat. Pokud zjistíte, že řada aplikací, které si chcete stáhnout, vyžaduje novější verzi Androidu, než bude váš stávající telefon (či tablet) podporovat, možná nastal čas upgradovat na některý z nejnovějších androidových smartphonů.

Ty nejlepší Android telefony koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.