Zavřít reklamu

Přinášíme seznam zařízení Samsungu, která v týdnu od 28. listopadu do 2. prosince obdržela softwarovou aktualizaci. Konkrétně jde o Galaxy S10 5G, Galaxy A32 5G, Galaxy A40, Galaxy Tab S7 FE a Galaxy A01.

Na telefony Galaxy S10 5G, Galaxy A32 5G, Galaxy A40 a tablet Galaxy Tab S7 FE začal Samsung vydávat listopadový bezpečnostní patch. U Galaxy S10 5G nese aktualizace firmwarovou verzi G977BXXUDHVK1 a jako první dorazila do některých částí Evropy, u Galaxy A32 5G verzi A326BXXS4BVK1 a jako první byla dostupná v Irsku, Španělsku a Velké Británii, u Galaxy A40 verzi A405FNXXU4CVK1 a jako první byla zpřístupněna mimo jiné v Česku, Itálii, Švýcarsku nebo Rumunsku a u Galaxy Tab S7 FE verzi T736BXXS1BVK8 a jako první „přistála“ například v Česku, na Slovensku, v Polsku, Německu, Rakousku nebo Maďarsku.

Listopadový bezpečnostní patch opravuje celkem 46 zranitelností, z nichž tři byly označeny za kritické a 32 za velmi vážné. Zahrnuje také 15 dalších oprav, které se netýkají zařízení Galaxy. Jedním z nejvážnějších exploitů, které opravil, je ten, který útočníkům umožňoval dostat se k informacím o hovorech z telefonu či tabletu Galaxy. Kromě toho byly vyřešeny bezpečnostní problémy v čipech Exynos, nesprávná validace vstupu ve funkcích DualOutFocusViewer a CallBGProvider nebo chyba, která útočníkům umožňovala přistupovat k privilegovaným API rozhraním pomocí funkce StorageManagerService.

Co se týče telefonu Galaxy A01, na ten začal Samsung vydávat aktualizaci s Androidem 12 a nadstavbou One UI Core 4.1. Nese firmwarovou verzi A015FXXU5CVK5 a jako první dorazila do Uzbekistánu. Její součástí je zářijový bezpečnostní patch. Jde o poslední velký systémový update, který tento tři roky starý low-endový smartphone dostal.

Telefony Samsungu koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.