Zavřít reklamu

Google po měsících lákání konečně spustil Android 13 pro operační systém Android TV. Nějakou dobu nebude dostupný na žádných zařízeních, která máte, zde je nicméně to zásadní, co přináší.

Android TV 13 je, stejně jako řada předchozích aktualizací platformy pro velkou obrazovku, z hlediska dopadu na uživatele poměrně malý. Ve svém oznámení aktualizace Google zdůraznil několik klíčových funkcí.

Jednou ze zásadních novinek Androidu TV 13 je možnost změnit výchozí rozlišení a obnovovací frekvenci pro zdroje HDMI. To může v některých případech zajistit spolehlivější přehrávání obsahu.

Další významnou novinkou je to, že vývojáři mohou nyní používat rozhraní AudioManager k předvídání toho, který zvukový formát je pro obsah optimální, než se tento obsah začne přehrávat.

Mezi další změny patří nové rozložení klávesnice a možnost, aby vývojáři her odkazovali na klávesy na fyzické klávesnici podle jejich skutečného umístění, a to díky vylepšenému rozhraní InputDevice. K dispozici je rovněž nový celosystémový přepínač pro zvukové popisy a rozhraní, které aplikacím umožňuje rozpoznat a používat toto nastavení k vytváření zvukových popisů v souladu s nastavením uživatele.

Podle všeho nějakou dobu potrvá, než se aktualizace s novou verzí Androidu TV dostane na nějaké běžně dostupné zařízení. Například Chromecast s Google TV 4K teprve před pár měsíci dostal Android 12.

Momentálně je Android TV 13 dostupný pouze na pro vývojáře určeném streamovacím zařízení ADT-3 a v emulátoru Androidu TV v programu Android Studio. K dispozici je verze pro Android TV i Google TV.

Televizory Samsungu koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.