Zavřít reklamu

S koncem roku je čas začít rozdávat superlativy gadgetům, produktům, aplikacím a zábavě, které jsme si v roce 2022 oblíbili. Pouhý měsíc po zahájení hlasování o nejlepších aplikacích a hrách v Google Play už známe výsledky. Pokud vás tedy zajímá, co jsou ty nejlepší tituly v aplikačním obchodě Googlu, zde se to dozvíte. 

Stejně jako v loňském roce rozdělil Google své ceny a kategorii Volbu uživatelů do vlastních sekcí a postaral se o to, aby ocenil každou aplikaci nebo hru zvlášť. V případě aplikací si hlavní cenu odnesl titul Dream by WOMBO, a to z dobrého důvodu. Rok 2022 byl totiž rokem umělé inteligence a počet stažení aplikace to dokazuje. Ta dokázala po svém spuštění na začátku roku 2022 nasbírat více než 10 milionů stažení.

Ve volbě uživatelů si pak první místo v aplikacích vydobyl BeReal. Přestože je na Androidu už téměř tři roky, podařilo se mu dostat se do povědomí veřejnosti až právě v roce 2022. Svým způsobem tento pomalý start aplikaci pomohl, protože na rozdíl od jiných virálních senzací, jako je Clubhouse (vzpomínáte si na něho ještě vůbec?), se zde neřešily pozvánky a aplikace byla dostupná okamžitě a všem. Zda tento úspěch potrvá i v roce 2023, se teprve uvidí. BeReal mimochodem vyhlásil jako nejlepší aplikaci roku i Apple.

Co se týče her, vítězem letošního ročníku je Apex Legends Mobile, a to na obou frontách, tedy té Googlu i uživatelů. Tato adaptace stále populárnějšího battle royale od EA dokázala převést herní zážitek na chytré telefony, aniž by ztratila to, co ji dělá tak výjimečnou, tedy dle slov Googlu. Navzdory některým počátečním chybám se titulu na Androidu daří, i když uživatelské recenze ukazují, že v oblasti pádů je stále co dohánět. A ano, Apex jako nejlepší hru roku vyhlásil i Apple.

Nejlepší aplikace v Google Play v roce 2022:

Nejlepší hry v Google Play v roce 2022:

Související články

Dnes nejčtenější

.