Zavřít reklamu

Samsung pokračuje v dalším kolečku vydávání aktualizace Androidu 13 s vlastní nadstavbou One UI 5.0. Aktuálně tak učinil pro trio svých telefonů, kdy tím nejzajímavějším z řady je jistě Galaxy S10 Lite. Pro jeho majitele je však špatnou zprávou to, že to je jeho poslední velká aktualizace systému.

Aktualizace Androidu 13 u Galaxy S10 Lite (SM-G770F) má verzi firmwaru G770FXXU6HVK5. Balíček obsahuje také bezpečnostní záplatu z listopadu 2022, i když ta vyšla samostatně již na začátku měsíce. Bohužel pro zbytek řady Galaxy S10 zůstane model Lite jediným jejím zástupcem, který si bude nového systému užívat. Galaxy S10 Lite byl totiž vydán téměř celý rok po vlajkových modelech a při uvedení tak už běžel na Androidu 10 namísto Androidu 9. Právě díky tomu může ještě Android 13 dostat, zatímco zbytek řady zůstane u Androidu 12. Toto je však pro něho poslední velká aktualizace, protože čtyři aktualizace Samsung poskytuje jen pro telefony vydané v roce 2021 a novější.

Samsung se dále zaměřuje i na řadu Galaxy M. Vyšší model Galaxy M53 5G (SM-M536B) tak dostává aktualizaci na Android 13 s One UI 5.0 s verzí firmwaru M536BXXU1BVK4, zahrnutá bezpečnostní záplata je však jen ta říjnová. Z aktualizace se mohou těšit i majitelé níže posazeného modelu v podobě Galaxy M33 5G (SM-M336B). U něho je firmware verze M336BXXU3BVK3 a i on obsahuje jen říjnovou bezpečností záplatu. Samsung při zavádění Androidu 13 se svou nadstavbou odvádí více než slušnou práci, kdy předbíhá svůj původní plán. Nakonec by tak skutečně mohl stihnout splnit svůj cíl vydat nový systém pro všechny podporovaná zařízení ještě do konce roku.

Telefony Samsung s podporou Androidu 13 a One UI 5.0 koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.