Zavřít reklamu

Samsung nevyrábí jen smartphony, ale také telekomunikační vybavení, k němuž se telefony připojují. Ve skutečnosti je jedním z největších výrobců telekomunikačního zařízení na světě. Nyní korejský technologický obr oznámil, že bude v Indii vyrábět telekomunikační vybavení pro 4G a 5G sítě.

Podle webu Economic Times plánuje Samsung v Indii investovat 400 crore (zhruba 1,14 miliardy Kč) do svého výrobního závodu ve městě Káňčipuram, aby zde vyráběl zařízení pro telekomunikační infrastrukturu 4G a 5G sítí. Jeho síťová divize Samsung Networks se nyní v zemi připojí ke společnostem Ericsson a Nokia v místní výrobě.

Samsung již nějakou dobu v Indii provozuje jednu ze svých největších továren na výrobu smartphonů, konkrétně ve městě Gurugram. Kromě toho v zemi vyrábí i televizory a plánuje zde produkovat i OLED panely pro smartphony. S výše zmíněnou investici korejský gigant může zažádat o pobídky v rámci programu na podporu místní výroby elektroniky Production Linked Incentive, které se pohybují od 4–7 %.

Samsung již obdržel souhlas indické vlády (přesněji řečeno sekretariátu Národní bezpečnostní rady) jako důvěryhodný zdroj telekomunikačního zařízení. Toto schválení je v Indii vyžadováno před tím, než zde jakákoli společnost začne vyrábět telekomunikační vybavení. Společnost Samsung Networks již obdržela objednávky od dvou největších indických telekomunikačních operátorů Bharti Airtel a Reliance Jio.

Dnes nejčtenější

.