Zavřít reklamu

Google v poslední době přinesl některé své aplikace na hodinky se systémem Wear OS, případně je alespoň patřičně redesignoval. Nyní se zdá, že pro systém chystá dvě další – Gmail a Kalendář.

Ani jedna ze zmíněných aplikací na hodinkách s Wear OS neexistovala, což reflektovalo to, že Google se pro zajištění obou funkcionalit spoléhá na notifikace z vašeho telefonu. Dnes se o zkušenost s kalendářem na hodinkách Pixel Watch stará aplikace Agenda, k níž se lze dostat z dlaždice zobrazující příští událost uživatele. Aplikace sama však ukazuje pouze tři dny událostí, což zdaleka nestačí, a vytvoření nové události je plně „v režii“ Asistenta Google. Kromě toho aplikaci chybí základní zobrazení měsíce nebo týdne. Na tomto místě připomeňme, že hodinky Galaxy Watch již vlastní kalendářovou aplikaci mají.

Funkcionalitu e-mailu též plně zajišťují notifikace. K e-mailům má uživatel přístup pouze z hlavního notifikačního kanálu, přičemž zde není nic jako došlá pošta. Tuto zkušenost nelze vůbec srovnávat s aplikací Outlook pro Wear OS a e-mailovým klientem na hodinkách Apple Watch.

Jak uvádí web 9to5Google, Google nyní aplikace Gmail a Kalendář na Wear OS testuje, přičemž testování má probíhat na zmíněných hodinkách Pixel Watch. Podle webu bude zkušenost z používání obou aplikací „plnohodnotná“, i když prý nebyl schopen zjistit, jestli zahrnuje vytváření nových událostí či e-mailů. Kdy se aplikace dostanou k uživatelům, v tuto chvíli není známo, dlouho by ale čekat neměli.

Chytré hodinky Samsungu koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.