Zavřít reklamu

Widgety na domovské obrazovce zažily v posledním roce s vydáním Androidu 12+ menší renesanci. Populární aplikace pro rozpoznání hudby Shazam nyní přepracovala ten svůj, aby byl více než jen zkratkou pro její otevření.

Starý widget aplikace byl jen větším zástupcem pro její okamžité otevření. Verze 13.7 přináší nový widget, který vám umožní „poslouchat hudbu ze Shazamu přímo z vaší domovské obrazovky“.

Klepnutí na widget Tap to Shazam nyní okamžitě zahájí proces poslechu hudby, přičemž uživatelé zůstanou na své aktuální obrazovce. Jakmile jsou identifikovány, skladba, interpret a obal alba se objeví přímo na widgetu s odpovídajícím upozorněním, které vám umožní sdílení.

Tento widget je méně rušivý pro rychlou a náhodnou identifikaci skladby, kdy nechcete nechat toho, co právě děláte. Je možné si vytvořit rychlé ID, do něhož se můžete „ponořit“ příště s upozorněním v notifikační liště.

Výchozí velikost widgetu, který má podporu motivu Dynamic Color, je 5×1, přičemž je možné jej zmenšit na velikost 1×1 jako dříve, kdy se změní na pulzující kruh. Kromě toho jej lze roztáhnout na celou obrazovku. Shazam ve verzi 13.7 si nyní můžete stáhnout z obchodu Google Play.

Dnes nejčtenější

.