Zavřít reklamu

Další den a další zařízení, pro která nám Samsung přinesl aktualizaci Androidu 13 s jeho nadstavbou One UI 5.0. Čím dál tím více se tak rozšiřuje dostupné portfolio produktů společnosti a všechno nasvědčuje tomu, že chce celé aktualizační kolečko skutečně dokončit ještě do konce roku. Vyjma střední třídy se totiž nyní soustředí i na specifické produkty určené jen na omezené trhy. 

Minulý týden začal Samsung aktualizovat řadu Galaxy Tab S8, ale Android 13 s One UI 5.0 byl z počátku dostupný jen na 5G varianty. Nyní však své vybavenější varianty dohání i celé trio Wi-Fi modelů. Uživatelé řady Galaxy Tab S8 mohou aktualizaci identifikovat podle verze firmwaru Xx06BXXU2BVK4.

Dva měsíce po vydání první bety One UI 5.0 pro Galaxy A52 v Indii vydala společnost Samsung stabilní aktualizaci Androidu 13 právě i tomuto modelu. Poprvé začal tento smartphone střední třídy dostávat stabilní aktualizaci včera v noci, ale byla omezena na zařízení, která byla zaregistrována v programu One UI 5.0 Beta. O několik hodin později se aktualizace začala dostávat do dalších modelů, tedy těch běžných. Verze firmwaru nese označení A525FXXU4CVJB. Součástí aktualizace je listopadové zabezpečení opravující téměř čtyři desítky zranitelností.

V Indii získává Android 13 i model Galaxy F62, který nese číslo sestavení E625FDDU2CVK2 a ani jemu nechybí a aktuální úroveň opravy zabezpečení z listopadu. Vzhledem k tomu, že Galaxy F62 je zařízení určené pouze pro Indii, které bylo exkluzivně prodáváno v rámci Flipkartu, nerozšíří se jeho aktualizace do žádných dalších zemí nebo území. Je proto zajímavé vidět, že se Samsung věnuje už i takto omezeným strojům. I když je samozřejmě klidně možné, že zrovna tohoto modelu se v Indii prodalo více než nějakého jiného po celém světě, a proto může mít tento krok své opodstatnění.

Nový Samsung telefon s podporou Androidu 13 koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.