Zavřít reklamu

Samsung minulý týden oznámil, že v Jižní Koreji začal vydávat aktualizaci se stabilní verzí Androidu 13 na skládací smartphony Galaxy Z Fold4 a Z Flip4. Korejský obr odhalil, že update vypustil jen dva měsíce poté, co Google vydal stabilní aktualizaci nového Androidu. Nikdy předtím Samsung velký softwarový update nevydal rychleji. V budoucnu chce však být v tomto ohledu ještě lepší.

Řada Galaxy S22 obdržela aktualizaci s na Androidu 13 postavenou nadstavbou One UI 5.0 24. října, zatímco řada Galaxy S21 8. listopadu. Tento měsíc ji dostaly také řady Galaxy S20 a Note20 a telefony Galaxy A33 5G, A53 5G, A73 5G, A52, M32 5G a M52 5G. Do konce letošního roku ji mají obdržet starší ohebné telefony, „budgetové vlajkové lodě“ Galaxy S20 FE a S21 FE, telefony Galaxy A32 či A51 nebo tablety řad Galaxy Tab S8 a Tab S7 (kompletní seznam zařízení viz zde).

Samsung uvedl, že bude pokračovat ve spolupráci s Googlem na rychlejším vydávání aktualizací v budoucnu. U Androidu 14 (One UI 6.0) tak můžeme očekávat, že všechny smartphony nejvyšší a střední třídy dostanou příslušný update už do konce příštího roku. Je to důležitá zpráva v tom ohledu, že Samsung se snaží být na poli smartphonu s Androidem tím nejlepším, kdo vyjma Googlu přináší nejnovější verzi operačního systému co nejdříve na co nejvíce svých zařízení, a to dokonce po nejdelší možnou dobu. Ta aktuálně činí 4 roky, kdy i sám Google poskytuje vlastním Pixelům jen 3 roky aktualizací Androidu. Je tedy vidět, že sázka na zařízení jihokorejského výrobce se vyplácí, protože se o naše zařízení poctivě stará a za dva roky od jeho existence to pro něho není jen další elektronický odpad.

Nový telefon Samsungu s podporou Androidu 13 koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.