Zavřít reklamu

Apple údajně dělá změny v dodavatelském řetězci u součástek určených pro iPhony v Číně. A místo toho, aby si pořídil flash moduly NAND od místního dodavatele YMTC (Yangtse Memory Technologies Co), údajně zvažuje, že tyto paměťové čipy pro budoucí iPhony koupí od Samsungu.

Podle webu DigiTimes citovaného serverem SamMobile se tyto plány týkají „čínských“ iPhonů chystaných na příští rok. Apple možná původně plánoval koupit 128vrstvé čipy NAND pro budoucí iPhony od YMTC. I když toto řešení je oproti tomu, které nabízí Samsung, technologicky o několik generací pozadu, je asi o pětinu levnější. Jak se však zdá, cupertinský smartphonový obr se snaží vyhovět americkým regulacím, a proto se možná rozhodl YMTC nahradit Samsungem.

YTMC v současnosti figuruje na americkém seznamu tzv. neprověřených dodavatelů pro paměťové technologie, což znamená, že jsou zde určitá omezení ohledně toho, jak americké společnosti mohou s touto firmou interagovat a spolupracovat. Apple se tak možná chce vyhnout možným komplikacím, které by z jeho spolupráce s ní mohly vyvstat. Pokud jsou informace webu správné, pro paměťový byznys Samsungu by to byla zcela jistě dobrá zpráva.

Telefony Samsungu koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.