Zavřít reklamu

Updaty systémové komponenty obchodu Google Play (Google Play System) přinášejí na všechny androidové smartphony s balíčkem aplikací Mobilní služby Google řadu vylepšení. Jednou z takových změn, která je součástí listopadové aktualizace Google Play System, je to, že pokud nějaká aplikace padá, telefon nyní uživatele vyzve k instalaci updatu, která ji opraví.

 

I když jsou aplikace pro Android navrženy tak, aby fungovaly na podporovaných zařízeních hladce, nezřídka mohou kvůli chybě selhat. Přestože těchto případů během let poměrně významně ubylo, k padání aplikací i tak stále někdy dochází. Jedním z důvodů, proč se tak děje, je to, že aplikace nejsou aktuální. Obchod Google Play v nejnovější verzi 33.2 toto řeší a požádá vás o aktualizaci aplikace v případě, že dojde k jejímu selhání.

Listopadový systémový update obchodu uvádí, že nová změna „pomůže uživatelům vyřešit pády aplikací pomocí nových výzev k aktualizaci“. To bude pochopitelně užitečné jen v případě, že aplikace není aktualizovaná. Pokud používáte již aktualizovanou aplikaci a ta selže, je problém s její verzí a na to v současné době není žádná oprava. Známý expert na Android Mishaal Rahman prozkoumal kód aplikace Google Play, aby se o této nové funkci dozvěděl více. Našel text, který se objeví v případě, že nějaká aplikace spadne, a sdílel jej na Twitteru. Začíná slovy „Aktualizujte aplikaci, abyste opravili selhání“.

 

Aktualizace aplikace často řeší různé problémy, které s ní můžete mít. Nová funkce je tak jemným připomenutím uživatelům, aby aplikace udržovali aktuální. Nová verze obchodu kromě toho přináší například lepší rodičovskou kontrolu nebo vylepšenou Peněženku Google.

Dnes nejčtenější

.