Zavřít reklamu

Updaty systémové komponenty obchodu Google Play (Google Play System) přinášejí na všechny androidové smartphony s balíčkem aplikací Mobilní služby Google řadu vylepšení. Jednou z takových změn, která je součástí listopadové aktualizace Google Play System, je to, že pokud nějaká aplikace padá, telefon nyní uživatele vyzve k instalaci updatu, která ji opraví.

 

I když jsou aplikace pro Android navrženy tak, aby fungovaly na podporovaných zařízeních hladce, nezřídka mohou kvůli chybě selhat. Přestože těchto případů během let poměrně významně ubylo, k padání aplikací i tak stále někdy dochází. Jedním z důvodů, proč se tak děje, je to, že aplikace nejsou aktuální. Obchod Google Play v nejnovější verzi 33.2 toto řeší a požádá vás o aktualizaci aplikace v případě, že dojde k jejímu selhání.

Listopadový systémový update obchodu uvádí, že nová změna „pomůže uživatelům vyřešit pády aplikací pomocí nových výzev k aktualizaci“. To bude pochopitelně užitečné jen v případě, že aplikace není aktualizovaná. Pokud používáte již aktualizovanou aplikaci a ta selže, je problém s její verzí a na to v současné době není žádná oprava. Známý expert na Android Mishaal Rahman prozkoumal kód aplikace Google Play, aby se o této nové funkci dozvěděl více. Našel text, který se objeví v případě, že nějaká aplikace spadne, a sdílel jej na Twitteru. Začíná slovy „Aktualizujte aplikaci, abyste opravili selhání“.

 

Aktualizace aplikace často řeší různé problémy, které s ní můžete mít. Nová funkce je tak jemným připomenutím uživatelům, aby aplikace udržovali aktuální. Nová verze obchodu kromě toho přináší například lepší rodičovskou kontrolu nebo vylepšenou Peněženku Google.

Související články

Dnes nejčtenější

.