Zavřít reklamu

Obchod Google Play již řadu měsíců omezuje reklamy na vodorovně se posouvající karusely, které označuje jako Doporučeno pro vás. Nyní to vypadá, že Google testuje propagaci konkrétních aplikací přímo ve vyhledávači obchodu. Jedná se ale skutečně o reklamu?

Když otevřete obchod Google Play a klepnete na vyhledávací lištu, obvykle pod ní uvidíte čtyři nejnovější výsledky hledání. Jak zjistil web 9to5Google, tuto historii vyhledávání nahrazují ve verzi obchodu 33.0.17–21 návrhy nových aplikací. Historie vyhledávání se vrátí, jakmile ve vyhledávači napíšete první znak vašeho dotazu.

My tyto návrhy na našich zařízeních zatím ještě nevidíme, Google však na nich může provádět A/B testování. Web poznamenává, že s žádnou z těchto navrhovaných aplikací nikdy neinteragoval a že všechny z nich jsou hry, konkrétně Summoners War: Chronicles, Call of Duty Mobile Season 10 a Fishdom Solitaire. Call of Duty je populární titul, který se v sekci Doporučeno pro vás objevuje velmi často, jeho umístění v návrzích vyhledávání je však novinkou.

I když tyto návrhy „na první dobrou“ vypadají jako reklama, ve skutečnosti reklamou nejsou. Alespoň to tvrdí sám Google ve vyjádření pro web Android Police. Podle něj jde o součást testu „funkce pro organické objevování, která zvýrazňuje aplikace a hry s velkými aktualizacemi, probíhajícími akcemi či nabídkami, které by uživatele mohly zajímat“.  Softwarový obr dodal, že smyslem testu je „pomoci uživatelům obchodu Google Play najít radostnější a užitečnější zážitky a podpořit vývojářský ekosystém.

Dnes nejčtenější

.