Zavřít reklamu

Bývalý šéf společnosti Waze, která stojí za stejnojmennou populární navigační aplikací, Noam Bardin, oznámil založení sociální platformy Post. Je evidentně namířená proti Twitteru a jeho alternativám, jako je nyní rostoucí Mastodon, který vydělává na Muskově kontroverzi.

Noam Bardin byl šéfem společnosti Waze 12 let (do loňského roku) a svou nově založenou sociální platformu Post popisuje jako „místo pro skutečné lidi, skutečné zprávy a zdvořilé konverzace“. První příspěvek na platformě zjevně odkazuje na počátky sociálních médií: „Vzpomínáte si ještě na doby, kdy byly sociální sítě zábavné, představovaly vám velké nápady a skvělé lidi a vlastně vás činily chytřejšími? Vzpomínáte si, kdy sociální sítě neplýtvaly vaším časem, kdy vás nerozčilovaly a nermoutily? Kdy můžete s někým nesouhlasit, aniž by vám někdo vyhrožoval nebo vás urážel? S platformou Post to chceme vrátit zpátky.“

Pokud jde o funkce nové platformy, budou podporovány „příspěvky libovolné délky“ s možností „komentovat, lajkovat, sdílet a zveřejňovat obsah s vaším názorem“. Oproti Twitteru a jeho konkurentům se však Post odlišuje následujícími možnostmi:

  • Kupovat si jednotlivé články od různých poskytovatelů prémiových zpráv, aby uživatelé měli přístup k více pohledům na danou věc.
  • Číst si obsah z různých zdrojů v čistém rozhraní bez nutnosti přeskakovat na různé webové stránky.
  • Dávat spropitné tvůrcům zajímavého obsahu a pomáhat jim tak vytvářet více obsahu, a to prostřednictvím integrovaných mikroplateb.

Co se týče moderování obsahu, jsou zde pravidla, která budou podle Bardina „důsledně vynucována s pomocí naší komunity“. Pokud byste se k platformě chtěli připojit, připravte se, že to bude nějakou chvíli trvat – v současnosti na registraci čeká více než 120 tisíc uživatelů. K včerejšímu dni bylo aktivováno zatím jen 3500 účtů.

Dnes nejčtenější

.