Zavřít reklamu

V éteru se již delší dobu objevují informace, že příští vlajková řada Samsungu Galaxy S23 bude exkluzivně používat tento týden představený nový špičkový čipset Qualcommu Snapdragon 8 Gen 2. Podle některých neoficiálních zpráv by však řada na některých trzích mohla být dostupná s čipem Exynos 2300. Nyní se o něm „vynořily“ nové informace.

Podle leakera Corona Borealis (@sto_denebkaitos) má Exynos 2300 čtyři výkonná procesorová jádra, čtyři úsporná jádra a jedno speciální jádro, které by se mělo starat o výkon nadstavby One UI. Toto jádro by mohlo být podobné jednotce řady Cortex-M, která se zaměřuje na hladký chod softwarové stránky. V benchmarku Geekbench měl čipset ve vícejádrovém testu dosáhnout 4500 bodů, což je skóre srovnatelné s čipem Snapdragon 8 Gen 2.

Další leaker Connor (@OreXda) tvrdí, lépe řečeno potvrdil starší úniky, že Samsung vytvořil speciální tým inženýrů, aby od základů vyvinul nový procesor. Tento tým byl údajně vytvořen v době, kdy probíhal vývoj čipu Exynos 2100 (tedy v předloňském roce), a jím navržený první čipset by mohl být uveden na scénu v roce 2025. Samsung na něm údajně spolupracuje s AMD a Googlem a mohl by to být nejstabilnější a nejvýkonnější čip, jaký byl kdy použit ve smartphonu Galaxy.

Podle prvního zmíněného leakera bude mít tento čip dvě jádra Cortex-X5, dvě jádra Cortex-A7xx, čtyři jádra Cortex-A5xx a na architektuře AMD RDNA3 postavené osmijádrové GPU. Stejně jako Exynos 2300 by mohl mít speciální jádro pro optimalizaci One UI. Tento „next-gen“ čipset, který by mohl pohánět řadu Galaxy S25, údajně ani nemusí nést název Exynos.

Pokud jde ještě o Exynos 2300, většina dosavadních úniků tvrdí, že v Galaxy S23 se neobjeví vůbec. Podle některých se možná ani nedostane do sériové výroby a tým, který Exynosy vyvíjí, se údajně snaží, aby mohl další čip Exynos 2400 konkurovat čipsetu Snapdragon, který bude pohánět vlajkové telefony v roce 2024.

Ty nejlepší smartphony koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.