Zavřít reklamu

Když Samsung uváděl na trh svůj Galaxy S20 Fan Edition (FE), zmiňoval se o tom, že toto zařízení bylo vyrobeno podle specifikací, které fanoušci značky a jejích telefonů milují nejvíce. U pokračovatele, který postrádá slot pro microSD, je toto tvrzení zavádějící, ale i tak je to pořád skvělý telefon. Fanoušci ale milují i včasné aktualizace, kdy ani jeden z tohoto dua ještě nemá Android 13. 

Samsung jde s rychlostí nasazení Androidu 13 s jeho One UI 5.0 ostatním příkladem, a i když známe jistý jeho jízdní řád, minulý týden jej kompletně překopal, kdy začal nový software vydávat i na telefony řady M. Pořád na tom není nic špatného, kdyby však konečně uspokojil právě i fanoušky značky, kteří vlastní jeho modely FE.

Samsung jako první, a to zcela logicky, aktualizoval řadu Galaxy S22, následovala řada Galaxy S21 a S20, ale jejich modely FE pořád jedou jen na Androidu 12. Ano, společnost je sice vydala s odstupem, ale není právě fanouškovské zařízení tím, na které by měla brát společnost nemalé ohledy ještě dříve, než na střední třídu?

Majitelé Galaxy S20 FE a S21 FE zůstávají čekat 

Tyto FE modely vždy dostávaly aktualizace odděleně od svých příbuzných, tedy modelů základní řady. Ale nikdo neví proč, když vlastně mají všechna zařízení stejné řady v podstatě i stejný hardware. A opravit tuto nespravedlnost s aktualizací Androidu 13 a One UI 5.0 by byl pěkný malý dárek pro všechny majitele těchto telefonů. Samsung si to ale zjevně nemyslel a už to vlastně ani nenapraví.

Nejhorší na tom je, že vlastně nevíme, jak dlouho budeme ještě čekat. Samsung u modelů uvádí prosincový termín, a je možné mu věřit. Dá se dokonce doufat, že tomu bude ještě dřív. Není ani vyloučeno, že Samsung Android 13 s One UI 5.0 pro modely FE (a tím myslíme i tablety) vydá ještě dříve, než si tento článek přečtete. A to bychom byli opravdu rádi.

Telefony řady Galaxy S22 koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.