Zavřít reklamu

Poptávka po smartphonech v Evropě klesá, Samsung si však ve třetím kvartálu letošního roku i přes ztráty udržel vedení. Dodávky smartphonů se v tomto období meziročně snížily o 16 % na něco přes 40 milionů. Informovala o tom společnost Counterpoint Research.

Podíl Samsungu na evropském trhu se smartphony v období červenec–září 2022 klesl z roku na rok o dva procentní body na 33 %, přičemž na trh dodal 13,5 milionu smartphonů. Druhým v pořadí byl čínský gigant Xiaomi, jehož podíl se meziročně zvýšil o pět procentních bodů na 23 % a který vyexpedoval 9,1 milionu smartphonů. Třetí skončil Apple, jehož podíl se meziročně zvýšil o jeden procentní bod na 21 % a který na trh dodal 8,5 milionu smartphonů.

Čtvrtou příčku obsadilo Realme, jehož podíl se z roku na rok zvýšil o tři procentní body na 5 % a které vyexpedovalo 2,2 milionu smartphonů. První pětku největších evropských smartphonových hráčů uzavírá Oppo se 4% podílem (meziroční pokles o čtyři procentní body) a 1,5 miliony dodaných telefonů. Celkově bylo v předmětném období na evropský trh dodáno 40,5 milionu smartphonů.

Counterpoint poznamenal, že Apple si mohl vést lépe, ale že problémy s dodávkami v Číně způsobené covidovými lockdowny zbrzdily uvedení iPhonu 14 v Evropě. Prodeje cupertinského smartphonového giganta oproti očekáváním klesly, jelikož některé dodávky se přesunuly do posledního kvartálu letošního roku.

Ty nejlepší smartphony koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.