Zavřít reklamu

Tým stojící za obchodem Google Play oznámil některé nové možnosti pro vývojáře aplikací, které do jisté míry ovlivní uživatelskou zkušenost s ním. Některé z těchto změn poskytnou některým aplikacím větší viditelnost a propagaci, zatímco jiným zabrání se zobrazovat v doporučeních, a možná dokonce uvidíte, že u některých aplikací se změnily popisy jen pro vás.

Ve snaze poskytnout uživatelům lepší zážitek a podnítit vyšší úroveň kvality aplikací, které zkoušejí, začne Google filtrovat doporučení aplikací, aby omezil ty, které příliš často padají či mrznou. Aplikace, které překročí práh 1,09 % selhání nebo 0,47 % chyb ANR („Application Not Responding“ neboli „aplikace neodpovídá“, a to po dobu pěti sekund), se již nebudou zobrazovat v seznamech doporučených aplikací nebo mohou v seznamu obsahovat varování, že mohou mít problémy s kvalitou.

Google také pracuje na nové funkci pro opětovné představení aplikací uživatelům, které jim v minulosti nemusely fungovat. Google Play tyto položky nazývá Churned-user Store Listings a vývojářům umožní vytvářet alternativní záznamy aplikací, jež se zobrazí uživatelům, kteří určitou aplikaci již dříve vyzkoušeli a poté ji odinstalovali. To může v ideálním případě vytvořit příležitost nastavit různá očekávání ohledně toho, jak může být aplikace užitečná. Samozřejmě to může také znamenat, že záznam o aplikaci se může při prvním a druhém zobrazení významně změnit.

Softwarový obr kromě toho popsal několik novinek, které mají pomoci vývojáře chránit před pokusy o hacknutí a nečestnými recenzemi. První novinkou je sada nových funkcí přicházejících do rozhraní Play Integrity, které pomohou s odhalováním rizikového síťového provozu a laděním rozhraní na zařízeních. Druhou je vznikající program, jehož smyslem je těsněji spolupracovat s vývojáři v boji proti neautentickým recenzím, které jsou myšleny jen jako útok na vývojáře nebo vytlačení aplikace z konkurence.

Související články

Dnes nejčtenější

.