Zavřít reklamu

Přestože Samsung Display experimentuje s různými formami a případy použití své nejmodernější technologie skládacích displejů, údajně nemá zájem vyvíjet komerční „rolovací“ telefony. V tomto ohledu mohou být právě spíše čínští výrobci těmi, kdo do tohoto tvarového faktoru pronikne jako první. Bude to pro Samsung problém? Nevypadá to.  

Generální ředitel a přední analytik společnosti UBI Research, Yi Choong-hoon, se domnívá, že se trhy se skládacími a posuvnými telefony budou vzájemně překrývat. To ale na druhé straně prý znesnadňuje posuvným telefonům vytvoření vlastního trhu. A z tohoto důvodu se právě zdá, že společnost Samsung nemá o posuvné telefony zájem. Jednoduše je tomu proto, že „skládačky“ budou konkurencí pro „posouvačky“ a obráceně.

Jedním z důvodů, proč se Samsung může nadále soustředit jen na svůj ohebný tvarový faktor namísto zkoumání posuvných zařízení, je to, že jeho vyzkoušený design se už zdá být méně komplikovaný, to ale znamená i přívětivější pro spotřebitele. Lidé jsou s jeho tvarovým faktorem připomínajícím knihu nebo „véčko“ už vlastně dobře seznámeni. Za zmínku stojí, že LG měla (téměř) připravený skládací telefon s názvem LG Rollable. Společnost se však stáhla z mobilního trhu dříve, než jej mohla uvést v život. Kdyby se tak nestalo, Samsung by v tomto designu první určitě nebyl.

Čínští výrobci Samsung možná nikdy nedohoní 

Přestože se několik čínských OEM výrobců pokusilo zpochybnit dominanci Samsungu na rozvíjejícím se trhu skládacích telefonů a vydali své vlastní skládací telefony, aby mu nějak konkurovali, může být tato jejich snaha marná, jak dále tvrdí zmíněný analytik. „Samsung Display si zajistil bezkonkurenční konkurenceschopnost, zejména v oblasti souvisejících patentů a výrobního know-how. Pro čínské rivaly nebude snadné mu přímo konkurovat.“ Nicméně jako způsob boje proti dominantnímu postavení Samsungu se dále domnívá, že čínští výrobci by se nakonec mohli snažit vyvinout a vydat telefony právě s posuvným displejem, kde Samsung nebude mít svůj model, aby se od jeho produkce odlišili a zaujali zákazníky.

Pokud jde o zkoumání dalších form faktorů, Samsung se možná stejně tak zdráhá použít technologii posuvného displeje pro notebooky. Může však tuto technologii použít pro tablety, protože „vstupní bariéra se zdá být nižší než u jiných zařízení“. To by v konečném důsledku mohlo znamenat, že se možná dočkáme posuvného tabletu od společnosti Samsung dříve než posuvného smartphonu. Ostatně Samsung Display už na konferenci Intel Innovation Keynote 2022 předvedl velkou 13 až 17palcovou posuvnou obrazovku právě určenou pro tablety.

Galaxy Z Fold4 a Z Flip4 koupíte zde

Dnes nejčtenější

.