Zavřít reklamu

Poté, co byly proti Googlu v EU vzneseny antimonopolní žaloby, oznámil se službou Spotify první fakturační systém svého druhu, jenž uživatelům umožní si zvolit alternativní způsob platby za předplatné hudby. Tento fakturační systém se nazýval User Choice Billing (UCB). Nebyl určen konkrétně pro Spotify, ale pro všechny androidové aplikace a jejich fakturační systémy.

Po pilotním testování UCB nyní Spotify tento systém plateb Googlu přináší na více trhů, včetně USA. Díky němu mohou aplikace obchodu Google Play používat spolu s jeho platebním systémem svůj vlastní. V září softwarový obr otevřel registrace pro neherní aplikace v zemích Evropského hospodářského prostoru, Austrálii, Indii, Indonésii a Japonsku.

Díky UCB mohou androidové aplikace a služby nabídnout integrovanější platební systém místo přesměrovávání uživatelů na web, aby se do určité služby zaregistrovali. S UCB uživatelé vidí dvě možnosti, jak platit předplatné Spotify, tj. Spotify a Google Play. Uživatelé, kteří si vyberou možnost Google Play, projdou známým platebním procesem, zatímco ti, již zvolí možnost Spotify, budou své předplatné platit pomocí formuláře pro kreditní kartu na Spotify.

Do pilotního programu UCB byla kromě Spotify zahrnuta také známá seznamovací aplikace Bumble. Systém se nyní rozšiřuje v USA, Brazílii a Jihoafrické republice. Kdy dorazí do Evropy, v tuto chvíli není známo. Aplikace přihlášené do UCB musejí Googlu zaplatit příslušný poplatek, který podle něj slouží jako investice do Androidu a Google Play. Tento poplatek však byl prostřednictvím UCB snížen na 4 %.

Dnes nejčtenější

.