Zavřít reklamu

Pro uživatele Galaxy A53 5G je to obrovské překvapení. Samsung totiž na tento telefon vydal stabilní aktualizaci Androidu 13 s One UI 5.0. Původně se měl přitom telefon dočkat až v prosinci, děje se tak ale o měsíc dříve, což samozřejmě uvítají všichni majitelé tohoto telefonu střední třídy.  

Stabilní aktualizace Android 13 pro Galaxy A53 5G přichází s firmwarem verze A536BXXU4BVJG. Samozřejmě do smartphonu přináší i uživatelské rozhraní One UI 5.0, ale nový software stále používá bezpečnostní záplatu z října 2022, nikoli listopadu. Aktualizace by se měla brzy rozšířit do všech evropských zemí, takže i k nám, kdy byl prvně klasicky vydána v Nizozemsku. Na ostatní trhy by se ale měla dostat do několika mála dnů.

Galaxy A53 má pěkný design, kvalitní zpracování, skvělý displej, zcela dostatečný výkon, velmi slušnou fotosestavu, odladěný a rychlý systém s mnoha možnostmi přizpůsobení a solidní výdrž baterie. Zamrzí snad jen „obligátní“ přehřívání čipu Exynos nejen při hraní, ne úplně přesvědčivé výsledky při focení a natáčení videí v noci a pomalé nabíjení.

Jak se ale píše v naší recenzi, celkově se jedná o excelentní telefon střední třídy, který má vše, co od smartphonu této kategorie očekáváte, a ještě něco navíc, i když oproti předchůdci přináší jen málo vylepšení (a navíc přišel o 3,5mm jack). Těmi nejvýznamnějšími jsou rychlejší čip (což se tak nějak předpokládá), lepší výdrž baterie a zdokonalený design. Za cenu okolo 10 tisíc Kč dostanete telefon, který je téměř dokonalým ztělesněním střední třídy.

Galaxy A53 5G koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.