Zavřít reklamu

Poté, co Google vydal Android 13 pro své Pixely, začali ostatní výrobci ladit své nadstavby pro své telefony. Samsung sice nebyl první, který nějaký model telefonu na Android 13 aktualizoval, od té doby ale všem utekl tím, jak širokou podporu už nyní nabízí. Že je v tom lídr podporuje i fakt, že Android 13 už má i střední třída. 

Ano, narážíme na Galaxy A53 5G. Vydání Androidu 13 s One UI 5.0 bylo v historii společnosti tím nejrychlejším, se kterým po uvedení ostré verze Androidu Googlem přišla, respektive to bylo nejkratší čekání na aktualizaci nějakého vlastního modelu. Řada Galaxy S22 získala aktualizaci na konci října a jen o dva týdny později Samsung posunul oficiální aktualizaci také na řady Galaxy S21, Galaxy S20 a Galaxy Note 20. O dva dny později se dočkal i první model střední třídy.

Čtyři vlajkové lodě a jedna střední třída 

Zatímco se Samsung vždy soustředil na to, aby přinášel nejnovější verzi Androidu nejprve do všech svých vlajkových telefonů, a to než se přesune k zařízením střední třídy a low-endům, tentokrát trochu mění situaci. Galaxy A53, tedy telefon střední třídy, který stojí o polovinu méně než základní Galaxy S22, už tento týden aktualizaci na Android 13 a One UI 5.0 dostal, což je pravděpodobně největší úspěch na dlouholeté cestě korejského giganta k tomu, aby se stal králem aktualizací Androidu.

Galaxy A53 obdržel stabilní verzi Androidu 13/One UI 5.0 dříve než kterýkoli ze skládacích telefonů Samsung Galaxy Z Fold nebo Galaxy Z Flip, což by mělo podtrhnout důležitost této situace a tohoto modelu. Samozřejmě chápeme, že lidé, kteří vlastní tyto dražší telefony, teď asi nejsou až tak nadšeni, ale my bychom spíše vypíchli skutečnost, že se Samsung zbavuje diskriminace mezi vlajkovými a levnějšími telefony, pokud jde o to, jak rychle dostávají velké nové aktualizace operačního systému. Navíc co se počtu týče, Galaxy A53 5G jistě vlastní více uživatelů než nejnovější skládačky výrobce.

Pokud si Samsung toto tempo aktualizací udrží, mohl by přinést Android 13 a One UI 5.0 na většinu způsobilých zařízení Galaxy ještě před začátkem roku 2023, a to bez ohledu na to, co naznačují jeho „oficiální harmonogramy“ (psali jsme zde). Když k tomu připočteme skutečnost, že Samsung je jediným OEM výrobcem se systémem Android, který poskytuje zařízení s aktualizací operačního systému až na čtyři roky, je v tomto ohledu prakticky nedostižný. Nemá na něho ani sám Google, který Pixelům poskytuje jen tři roky.

Ty nejlepší smartphony koupíte zde

Související články

Dnes nejčtenější

.