Zavřít reklamu

Aplikace YouTube začala dostávat novou aktualizaci, která přináší nový vzhled a řadu nových funkcí, které mají zlepšovat uživatelský zážitek. Novinky konkrétně zahrnují podporu gesta pinch-to-zoom, přesné vyhledávání, ambientní režim, vylepšený tmavý režim a nová/redesignovaná tlačítka.

Gesto pinch-to-zoom uživatelům umožňuje přiblížit si video, aby viděli více detailů. Tato funkce byla podle všeho dostupná jako test pro uživatele předplatného Premium letos v srpnu, nyní je však vydávána všem uživatelům Androidu a iOS. Další novinkou je přesné vyhledávání, které umožňuje snadno najít určitou část videa (konkrétně buď táhnutím lišty přehrávání nebo potažením nahoru, což zobrazí miniatury a umožní přejít na přesnou část videa). Tato funkce bude dostupná i ve webové verzi.

Nová aktualizace také přináší ambientní režim, který používá dynamické barvy a přizpůsobuje tak barvu pozadí aplikace barvám v přehrávaném videu. Novinkou je též ještě tmavší tmavý režim, který nechá ještě lépe vyniknout černou barvu na AMOLED displejích telefonů a tabletů (dostupný bude také na webu a chytrých televizorech).

A konečně, nový update mění odkazy na YouTube v popisech videí na tlačítka a zmenšuje ta To se mi líbí, Sdílet a Stáhnout. Změnou prošlo i tlačítko Odebírat, které je nyní černobílé a má tvar pilulky. Důvodem pro tyto změny je podle Googlu vrátit pozornost zpět k přehrávači videa. Aktualizace by se ke všem uživatelům Androidu a iOS měla dostat v následujících týdnech.

Dnes nejčtenější

.