Zavřít reklamu

I když telefony Pixel 7 a jejich čip Tensor G2 jsou dostupné teprve několik týdnů, již se objevují „zákulisní“ informace o nové generaci Tensoru. Podle nové zprávy bude jeho příští generace vycházet z připravovaného čipsetu Samsungu a používat stejný modem jako Tensor G2.

Podle obvykle dobře informovaného webu WinFuture bude příští generace Pixelů používat čip nesoucí kódové označení Zuma. Mělo by jít o odnož čipsetu Samsungu Exynos 2300 a jeho oficiální název prý bude Tensor G3. O Exynosu 2300 některé neoficiální zprávy z minulých měsíců tvrdily, že bude – spolu s čipsetem Snapdragon 8 Gen 2 – pohánět příští vlajkovou řadu korejského obra Galaxy S23, podle jiných jej ale Samsung bude chtít použít v „nevlajkových“ modelech a řada bude exkluzivně používat zmíněný příští vlajkový čip Qualcommu.

Dále zpráva tvrdí, že údajný Tensor G3 bude používat stejný modem jako Tensor G2. Připomeňme, že tímto modemem je Exynos 5300 5G. Podle jiné zprávy bude čip vyráběn 3nm procesem (Tensor G2 je postaven na 5nm procesu).

A konečně, zpráva se také zmiňuje o dvou zařízeních s kódovými názvy Shiba a Husky, pod nimiž se zřejmě skrývají příští Pixely. Displej prvně zmíněného zařízení prý bude mít rozlišení 2268 x 1080 px, zatímco u druhého to má být 2822 x 1344 px. Obě prý budou disponovat 12 GB operační paměti. Vzhledem k tomu, že do jejich představení zbývá podle všeho ještě hodně dlouhá doba, uvedené specifikace je třeba brát s rezervou.

Ty nejlepší smartphony koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.