Zavřít reklamu

Síťová divize Samsungu Samsung Networks oznámila, že dosáhla rekordní průměrné rychlosti stahování 1,75 GB/s na vzdálenost 10 km pomocí svého 5G zařízení využívajícího milimetrové vlny. Korejský technologický obr tento milník zaznamenal během terénního testu konaného ve spolupráci s australskou státní společností NBN Co.

Během tohoto testu se maximální rychlost stahování zastavila na 2,75 GB/s a průměrná rychlost nahrávání činila 61,5 MB/s. Nový rekord byl dosažen pomocí pevné bezdrátové sítě FWA (Fixed Wireless Access) s využitím 28GHz zařízení Samsungu Compact Macro, které disponuje druhou generací jeho 5G modemového čipu.

Jeho technologie beamforming umožňuje agregaci nosičů různých 5G pásem s milimetrovými vlnami, výsledkem čehož je vysoká rychlost stahování a nahrávání. Samsung uvedl, že v testu použil 8 komponentních nosičů, což znamená, že použil agregaci 800 MHz milimetrového spektra.

Samsung říká, že tento nový milník dokazuje, že milimetrové vlny v rámci 5G sítě jsou vhodné pro hustě obydlené městské oblasti a širší pokrytí FWA v odlehlých a venkovských oblastech. To podle něj sníží rozdíl v připojení mezi městy a venkovem. Dodejme, že Samsung se v posledních letech stal silným hráčem v oblasti telekomunikačního vybavení pro 5G sítě.

Související články

Dnes nejčtenější

.