Zavřít reklamu

Samsung je v USA jedním z největších výrobců ledniček, v posledních letech však je u nich „údajně“ zaznamenán největší počet stížností tamních zákazníků. Kvůli tomu si na korejského obra nyní „posvítila“ vládní agentura Komise pro bezpečnost spotřebního zboží (Consumer Product Safety Commission; CPSC). Informoval o tom web deníku USA Today.

Podle USA Today tři ze čtyř stížností podaných od roku 2020 týkajících se bezpečnosti ledniček pocházejí od zákazníků Samsungu. A k červenci roku letošního spotřebitelé podali 471 stížností na bezpečnost ledniček. Jedná se o nejvyšší číslo od roku 2021.

I když CPSC nevydal výzvu ke stažení údajných vadných ledniček z prodeje nebo varování, měl minulý týden potvrdit vyšetřování Samsungu. Podle stížností spotřebitelů jsou nejčastějšími problémy ledniček společnosti nefunkční výrobníky ledu, úniky vody, nebezpečí požáru, přemražování a kažení potravin kvůli tomu, že ledničky údajně běží nad bezpečnou teplotou.

„Miliony spotřebitelů po celých USA si každý den užívají a spoléhají na ledničky Samsungu. Stojíme si za kvalitou, inovacemi a výkonem našich spotřebičů, stejně jako za naší v branži ceněnou zákaznickou podporu. Vzhledem k tomu, že naše žádost o konkrétní údaje dotčených zákazníků zde byla zamítnuta, nemůžeme se dále vyjadřovat k žádným konkrétním zkušenostem, které zákazníci uvedli, “ sdělil webu deníku mluvčí Samsungu.

Zákazníci, kteří nejsou spokojeni s údajnou nedostatečnou podporou korejského giganta, mezitím vytvořili skupinu na Facebooku. Ta má nyní již více než 100 tisíc členů, takže její popularita daleko převyšuje množství stížností zaznamenaných CPSC.

Chladničky Samsungu koupíte například zde

Témata: ,

Související články

Dnes nejčtenější

.