Zavřít reklamu

V éteru se objevila zpráva, že čtyři současní a bývalí zaměstnanci Samsungu byli obviněni z krádeže vysoce ceněné proprietární polovodičové technologie. Tu poté měli vyzradit zahraniční společnosti.

Jak informovala agentura Jonhap, státní zastupitelství v Soulu obvinilo tyto čtyři zaměstnance z porušení zákona o prevenci nekalé soutěže a zákona o ochraně průmyslových technologií. Dva z obviněných jsou bývalí inženýři Samsungu, zbylí pak pracují jako výzkumní pracovníci pro divizi Samsung Engineering.

Jeden z bývalých zaměstnanců, který pracoval pro polovodičovou divizi Samsungu, měl získat detailní plány a operační manuály systému ultračisté vody a další kriticky důležitá technická data. Ultračistá voda je voda očištěná od veškerých iontů, organických látek či mikrobů, jež se používá k čištění v procesu výroby polovodičů. Tyto dokumenty měl poté předat čínské polovodičové konzultační firmě, když se zde ucházel o práci, kterou samozřejmě dostal.

Druhý bývalý zaměstnanec Samsungu podle obžaloby odcizil soubor obsahující klíčovou polovodičovou technologii. Údajně jej předal společnosti Intel, když ještě pracoval pro korejského giganta. Jaké tresty obviněným hrozí, agentura neuvedla.

Témata: ,

Související články

Dnes nejčtenější

.