Zavřít reklamu

Na Androidu 13 postavená nadstavba Samsungu One UI 5.0 je celá zejména o optimalizaci uživatelské zkušenosti. I když se design uživatelského rozhraní oproti verzi 4.1 příliš nezměnil, nová verze je celkově svižnější a korejský obr do ní přidal několik vylepšení zpříjemňujících uživatelský zážitek. Jedno takové vylepšení uživatelům usnadňuje sledování a správu aplikací běžících na pozadí.

I když obrazovka Nedávné se v One UI 5.0 nedočkala mnoha změn, nadstavba do ní přidala nový prvek uživatelského rozhraní, jenž nabízí rychlý přístup k seznamu aplikací a služeb běžících na pozadí, včetně tlačítka Stop. I když tento koncept není úplně nový, systém One UI 5.0 tento proces zjednodušil a posunul jej více do popředí pro snadnější přístup.

Tento nový přídavek stojí za zmínku, protože, zjednodušeně řečeno, aplikace běžící na pozadí a obrazovka s naposledy použitými aplikacemi nejsou totéž. Uživatel může zavřít aplikaci z obrazovky Nedávné a myslet si, že tím proces zcela ukončil. Nicméně jsou situace, kdy aplikace může běžet na pozadí, i když se neukazuje na obrazovce Nedávné. Jak můžete vidět na obrázcích výše, jedinou aplikací na obrazovce Nedávné je Spotify, přesto YouTube běží jako aplikace na pozadí.

Asi netřeba dodávat, že nová verze One UI usnadnila sledování a zavírání aplikací a služeb na pozadí přímo z obrazovky Nedávné. Uživatel může klepnout na text „x active in background“ (kde „x“ znamená počet aplikací či služeb), umístěný v levém horním rohu obrazovky Nedávné, což mu umožní přístup k seznamu aplikací/služeb běžících na pozadí. Položky uvedené ve vyskakovacím okně doprovází zmíněné tlačítko Stop. Jakmile na ně klepnete, systém ukončí přidruženou aplikaci nebo službu, což vám (potenciálně) umožní ušetřit trochu baterie.

Dnes nejčtenější

.