Zavřít reklamu

Tento týden společnost v Samsung Digital City v Suwonu uspořádala oslavu 53. založení společnosti Samsung Electronics. Každoroční akce se však konala v tichosti, protože Jižní Korea truchlí nad nehodou v Itaewonu, kde během oslav Halloweenu zemřelo 155 lidí. Slavnostního ceremoniálu se zúčastnili různí vysoce postavení manažeři, včetně místopředsedy Han Jong-hee a prezidenta Kyung Kye-hyun.

Han Jong-hee ve svém projevu uvedl, že Samsung bude usilovat o vytváření nových obchodních příležitostí v segmentech umělé inteligence (AI), internetu věcí (IoT), metaverse a robotiky, a to aby společnost urychlila svůj růst. Předseda představenstva Lee Jae-yong, který byl nedávno do tohoto postu povýšen, se však akce nezúčastnil. Teprve před pár měsíci byl omilostněn jihokorejským prezidentem a propuštěn z vězení.

Samsung Electronics byla založena v Jižní Koreji v lednu 1969, ale za den svého založení si oficiálně zvolila 1. listopad, protože v tento den se v roce 1988 spojila se svou polovodičovou společností. Samsung je sice známý svými chytrými telefony a televizory, ale velká část jeho příjmů pochází z oblasti paměťových čipů a smluvní výroby čipů.

Jihokorejská firma také uspořádala 54. „mimořádnou“ valnou hromadu akcionářů, na které byli jmenováni dva noví externí ředitelé: Heo Eun-nyeong a Yoo Myung-hee. První je profesorem inženýrství energetických zdrojů na Soulské národní univerzitě. Druhý je bývalý ministr obchodu a náměstek ministra odpovědný za jednání o dohodách o volném obchodu.

Produkty Samsungu koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.