Zavřít reklamu

Místopředsedovi představenstva společnosti Samsung Electronics Lee Jae-yongovi se aktuálně hodně ulevilo. Při příležitosti Dne osvobození, který se v Jižní Koreji slaví příští týden, totiž dostal od prezidenta Jun Sok-jola milost. Nyní tak může největší korejský konglomerát formálně převzít.

Lee Jae-yong byl dříve odsouzen na 2,5 roku vězení poté, co byl shledán vinným z podplácení poradce bývalé korejské prezidentky Pak Kun-hje, aby si vynutil sloučení společností Samsung C&T a Cheil Industries. Poté, co si ve vězení odseděl 1,5 roku, byl podmínečně propuštěn a potřeboval povolení k vycestování do zahraničí na obchodní schůzky. Očekává se, že jeho milost zlepší byznys Samsungu a následkem toho i korejskou ekonomiku (loni se Samsung na HDP země podílel více než 20 procenty).

Během svého pobytu ve vězení nemohl Lee Jae-yong vykonávat svou pozici v představenstvu společnosti. Dostával pouze zprávy od jejích představitelů. Nyní se očekává, že bude činit zásadní strategická rozhodnutí, například uzavírání významných dohod o smluvní výrobě čipů. Po oznámení Leeovy milosti stoupla v zemi hodnota akcií Samsungu Electronics o 1,3 %.

Témata: ,

Související články

Dnes nejčtenější

.