Zavřít reklamu

Pokud má Galaxy S10 Lite oproti řadě Galaxy S10 jednu výhodu, je to skutečnost, že rovnou z krabičky běžel na Androidu 10 místo Androidu 9. Takže zatímco Galaxy S10 z Androidu 13 vycházející nadstavbu One UI 5.0 nedostane, Galaxy S10 Lite díky aktualizační zásadě tří systémových upgradů Samsungu ano. Není tak překvapením, když nyní vyšlo najevo, že korejský obr začal One UI 5.0 na Galaxy S10 Lite interně testovat.

Pro Galaxy S10 Lite však nebude beta program One UI 5.0 otevřen. Místo toho nyní Samsung nadstavbu na telefonu testuje ve svých laboratořích a příslušnou aktualizaci na něj vydá tehdy, až ji bude považovat za připravenou. Podle jeho předběžného plánu pro vydání One UI 5.0 v Německu a Malajsii by se tak mělo stát dokonce už příští měsíc.

Galaxy S10 Lite se dostal do obchodů s Androidem 10. Má nárok na tři upgrady Androidu a již obdržel Android 11 a Android 12. Android 13 s nadstavbou One UI 5.0 tedy bude jeho poslední velkou systémovou aktualizací.

Nadstavba One UI 5.0 by měla na Galaxy S10 Lite přinést lepší optimalizaci a kromě jiného i nové možnosti přizpůsobení zamykací obrazovky a rozšířené možnosti přizpůsobení barev. Všechny zásadní novinky, které nadstavba přináší, najdete zde.

Telefony s podporou Androidu 13 a One UI 5.0 koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.