Zavřít reklamu

Pokud používáte tablet Galaxy dostatečně dlouho, možná jste také narazili na stejný problém s jeho dotykovým displejem. Sedíte na gauči, sledujete video a rozhodnete se vzít si sklenici vody nebo svačinu. Omylem se dotknete obrazovky tabletu a rozhodíte si časovou osu videa nebo se dokonce přepnete úplně jinam. Samostatnou kategorií jsou pak děti. Čím větší tablet je, tím větší je pravděpodobnost, že se s tímto problémem setkáte. Pokud nejsem sám, kdo se s touto nepříjemností potýká, doufám, že nás Samsung jednoho krásného dne vyslyší. 

Problém je v tom, že ani nepomáhá funkce připínání aplikací přístupná přes obrazovku posledních aplikací, protože nezabraňuje dotykovému zadávání v rámci titulu. A přestože existují aplikace třetích stran, které mohou dotyky na displeji zakázat, je to zase drbání se levou rukou za pravým uchem. Netflix je vlastně jediná mobilní aplikace pro streamování videa, o které vím, že vestavěnou funkci pro uzamčení dotykové obrazovky při sledování videa má.

Co by mohl Samsung udělat pro nápravu? 

Dokonalým řešením by samozřejmě byl fyzický přepínač na straně zařízení, který byste si mohli definovat, zda má sloužit jako zámek rotace, zvuku, nebo právě displeje. Ano, inspirace samozřejmě plyne ze stáje Applu. Jistě se však nabízí i softwarové řešení skrze uživatelské rozhraní One UI.

Vývoj a poskytnutí rychlého přepínače „zakázat dotykový vstup“ by pravděpodobně vyžadovalo nejméně úsilí, kdy by toto bylo dostupné i napříč staršími modely formou jednoduché aktualizace. Velice elegantní řešení by také mohlo být formou automatického rozpoznání, kdy se na tabletu Galaxy nějaké video přehrává, přičemž se na obrazovce zobrazí přepínač „uzamknout dotykovou obrazovku“.

I když se zde věnujeme spíše tabletům, není to jen jejich problém. Tím trpí také zejména Galaxy S22 Ultra s jeho hodně zakřiveným displejem, kde se ho snadno dotknete a vyvoláte si nabídky. Na něm ale není na nějaký hardwarový přepínač místo, a proto skutečně nejuniverzálnějším řešením je to softwarové.

Tablety Samsungu koupíte zde

Dnes nejčtenější

.