Zavřít reklamu

Samsung si od amerického byznysového časopisu Forbes vysloužil již potřetí v řadě titul nejlepšího zaměstnavatele na světě. Korejský technologický obr se ocitl v čele žebříčku 800 společností, které hodnotili jejich zaměstnanci z téměř 60 zemí světa včetně USA, Velké Británie, Německa, Jižní Koreje, Číny, Indie nebo Vietnamu.

Účastníci průzkumu, na kterém s Forbesem spolupracovala německá agentura Statista, byli požádáni, aby ohodnotili svou ochotu doporučit své zaměstnavatele rodinným příslušníkům a přátelům. Dále byli požádáni, aby ohodnotili společnosti z hlediska ekonomického vlivu a image, genderové rovnosti a odpovědnosti a rozvoje talentů. Zaměstnanci Samsungu patřili k těm s nejvyšší pracovní spokojeností. Celkově se na hodnocení podílelo přes 150 tisíc zaměstnanců.

Klíčovým faktorem, který přispívá k validitě průzkumu, je to, že se do něj nemohou zapojit samy společnosti. Nemohou nabírat respondenty průzkumu a jeho účastníci mají zaručenou anonymitu.

Samsung, který má v současnosti přes 266 tisíc zaměstnanců, za sebou nechal takové giganty, jako je Microsoft, IBM, Alphabet (Google), Apple, Delta Air Lines, Costco Wholesale, Adobe, Southwest Airlines nebo Dell. Kromě toho byl vyhlášen jedním z nejlepších zaměstnavatelů pro čerstvé absolventy.

Související články

Dnes nejčtenější

.