Zavřít reklamu

Samsung minulý týden zveřejnil své finanční výsledky za letošní třetí kvartál. V tiskovém prohlášení korejský technologický gigant naznačil, že globální trh se smartphony bude v blízké budoucnosti slabý. Jak se zdá, tato situace se výrazně nezlepší ani v příštím roce, a tak společnost snížila svůj cíl dodávek.

Podle nové zprávy korejského webu NAVER citovaného serverem SamMobile si Samsung stanovil cíl dodat v roce 2023 na globální trh 270 milionů smartphonů. To je méně než jeho obvyklý cíl, který činí zhruba 300 milionů kusů, což je přibližně čtvrtina veškerých smartphonových dodávek. Nejvíce smartphonů Samsung dodal v roce 2017, a to 320 milionů. Pokud jde o letošní rok, mohl by vyexpedovat kolem 260 milionů chytrých telefonů.

Zpráva také tvrdí, že korejský obr se v rámci svých dodávek rozhodl zvýšit podíl ohebných telefonů. V příštím roce chce prý na globální trh dodat přes 60 milionů zařízení řad Galaxy S a Galaxy Z.

To, že si Samsung pro příští rok údajně stanovil nižší cíl dodávek smartphonů, by jistě dávalo smysl. Celosvětovou ekonomiku totiž ochromuje inflace a k ní se přidává geopolitické napětí. Globální ekonomika navíc zažívá recesi, takže Samsung se snaží zlepšit svou ziskovost.

Telefony Samsung Galaxy koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.