Zavřít reklamu

V době vrcholící pandemie koronaviru zavedly Mapy Google novou vrstvu, která uživatelům umožňovala sledovat počet aktuálních případů s onemocněním COVID-19 i trend v dané oblasti. Od té doby přidává speciální zaškrtávací políčka pro podniky, které přijaly preventivní opatření proti šíření nemoci. V současné době ale nákaza ustupuje, a s krokem Googlu se dá říci, že končí.

Bez fanfár a jakéhokoli proma aktualizoval Google svou oficiální stránku „Novinky v Mapách Google související s pandemií COVID-19,“ která úplně dole zmiňuje: 

„V roce 2020 jsme publikovali vrstvu COVID-19, abychom lidem zprostředkovali informace o počtu případů nákazy covidem-19 v jednotlivých oblastech. Od té doby získalo mnoho lidí po celém světě přístup k očkování, testům a dalším prostředkům proti covidu-19. Změnily se také jejich informační potřeby.

Vzhledem ke klesajícímu počtu uživatelů není vrstva COVID-19 od září 2022 už dostupná v Mapách Google pro mobilní zařízení a web. Ve Vyhledávání Google jsou však stále k dispozici nejnovější důležité informace o covidu-19, jako jsou nové varianty, očkování, testování, prevence apod. V Mapách i nadále najdete například testovací a očkovací centra.“ 

Google samozřejmě nemůže prohlásit, že pandemie oficiálně skončila, ani vlády, ani nikdo jiný. Počet případů se mohl částečně snížit díky distribuci vakcín, ale zdravotnické úřady také předefinovaly podmínky hlášení osob s nákazou COVID-19, a obecně i sami nemocní nějaké hlášení už neřeší. Nemoc zde s námi bude pravděpodobně stále, nehledě na očkování a postupy vlád a úřadů. Je ale dobrá zpráva, že je na útlumu, ať už z jakéhokoli důvodu.

Témata: , ,

Dnes nejčtenější

.