Zavřít reklamu

Nadstavba Samsungu One UI je doslova přeplněná bezpečnostními funkcemi, od platformy Knox přes Zabezpečenou složku po několik možností zamčení a odemčení vašeho telefonu Galaxy. One UI kromě toho poskytuje nástroje, které se mohou hodit, když vaše zařízení ztratíte, včetně funkce Find My Mobile. Další bezpečnostní funkcí, která má zabránit ostatním dostat se k vašim osobním datům v případě, že se váš telefon dostane do nesprávných rukou, je automatické resetování telefonu do továrního nastavení.

Zapnutí funkce automatického resetování do továrního nastavení přinutí vaše zařízení spustit obnovení továrního nastavení po 15 nesprávných pokusech o jeho odemčení (toto číslo se může telefon od telefonu, resp. verze One UI lišit). Po aktivaci funkce budou všechna vaše osobní data, včetně souborů a stažených aplikací, vymazána.

Funkci automatického obnovení továrního nastavení zapnete následovně: Otevřete Nastavení, vyberte možnost Zamknout displej, poté klepněte na Nastavení zabezpečeného zámku. Nakonec už jen zapněte přepínač Autom. výrobní nastavení. Jedná se o relativně extrémní bezpečnostní funkci, která by měla zabránit úniku vašich osobních dat, pokud se někdo zmocní vašeho zařízení a pokusí se obejít vaši metodu zabezpečení zamykací obrazovky, ať už jde o gesto, PIN, heslo, otisk prstů nebo ověření pomocí obličeje. K této funkci byste nicméně měli přistupovat s určitou opatrností. Nedoporučujeme ji zapínat, pokud například máte děti, protože by se mohly dostat k zamykací obrazovce a obnovení továrního nastavení nechtěně spustit.

Ještě dodejme, že postup pro zapnutí funkce se může v závislosti na verzi One UI lišit. Výše zmíněný postup se týká verze One UI 4.1. Pokud si nejste jisti, použijte v Nastavení vyhledávací pole a zadejte do něj „autom. výrobní nastavení“.

Dnes nejčtenější

.