Zavřít reklamu

Jak jistě víte, Samsung u svých televizí nepodporuje formát Dolby Vision pro HDR videa. Místo toho společnost používá formát HDR10+, který vyvinula společně s Amazonem a několika dalšími značkami. Minulý měsíc vydal Apple pro své smart boxy Apple TV aktualizaci tvOS 16 právě s podporou pro videa ve formátu HDR10+. Nyní společnost přidává podporu pro streamování videa v HDR10+ i do své aplikace Apple TV, kterou můžete v televizích Samsungu spustit.  

Aplikace Apple TV na chytrých televizorech Samsung nyní může po nejnovější aktualizaci streamovat videa v HDR10+, a to co se týče obsahu z Apple TV a iTunes, který se nyní kromě HDR zobrazuje i v HDR10+. V tomto formátu se však budou zobrazovat pouze ta videa, jejichž hlavní soubor HDR10+ poskytuje jejich produkční studio.

HDR10+ je velmi podobný technologii Dolby Vision. Oba formáty nabízejí dynamická metadata (snímek po snímku nebo scénu po scéně) pro videa s vysokým dynamickým rozsahem. HDR10+ je však formát s otevřeným zdrojovým kódem, zatímco Dolby Vision je formát proprietární. V poslední době nicméně získal Dolby Vision větší podporu od výrobců a vlastně pouze televizory Samsung používají výhradně formát HDR10+.

Uvádí se ale, že společnost Google vyvíjí vlastní kombinaci špičkových formátů zvuku a videa, které budou konkurovat formátům Dolby Atmos a Dolby Vision. Chce je navíc spojit pod jednu zastřešující značku a údajně bude používat HDR10+ jako formát HDR videa. Spolupracuje k tomu také s mnoha významnými značkami. Ostatně i Google se v oblasti TV do jisté míry angažuje svým Chromecastem.

Televize Samsungu koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.