Zavřít reklamu

Jednou z atraktivních funkcí systému Windows 11 je možnost nativního spouštění aplikací pro Android. Microsoft tuto funkci implementoval pomocí WSA (Windows Subsystem for Android), samostatné virtualizační vrstvy, na které běží aplikace pro Android, a ty z obchodu Amazon App Store. Systém WSA byl však založen už na Androidu 11, kdy jej společnost později aktualizovala na Android 12L. Nyní do něho s aktualizací Androidu 13 přibydou další funkce. 

Microsoft odhalil plán aktualizace WSA systému Windows 11 na Android 13, kdy s aktualizací plánuje přidat některé užitečné funkce, které zlepší zážitek z používání aplikací pro Android na počítačích se systémem Windows. Plánuje přidat zejména snadnější přenosy souborů mezi aplikacemi pro Android a nativním souborovým systémem Windows 11. Pokud tedy budete kopírovat obrázek z počítače a vkládat jej do aplikace pro Android, bude tento proces mnohem rychlejší a jednodušší. Společnost také plánuje přinést zástupce aplikací, což znamená, že dlouhým stisknutím ikony aplikace získáte přístup k jejím zástupcům, podobně jako je tomu v telefonu nebo tabletu se systémem Android.

Microsoft také do systému Windows 11 WSA přináší funkci Obraz v obraze. Můžete tedy používat aplikace pro streamování videa nebo přehrávače videa a pokračovat v jeho sledování v malém okně, zatímco pracujete na jiných věcech. Společnost také už ve výchozím nastavení povoluje Android aplikacím přístup do sítě LAN (v současné době je třeba přístup k síti LAN aktivovat ručně).

Dále jsou v plánu widgety aplikací, přepínače rychlého nastavení, přístup přes USB, Bluetooth LE a řešení pro zálohování či obnovu souborů. Vzhledem k tomu, že Microsoft tyto funkce již uvedl, ale zatím je uživatelům nepřinesl, očekává se, že by mohly dorazit s některými budoucími aktualizacemi. I když má Samsung s Microsoftem úzkou spolupráci, a druhý jmenovaný se snaží vyjít uživatelům Androidu maximálně vstříc, jednoduše to, že se jedná o dva světy dvou výrobců, tak se ladností propojení iPhonů a počítačů Mac nemohou příliš rovnat. I tak je to ale krok kupředu, kteří mnozí oceníme.

Počítače s Windows koupíte zde

Dnes nejčtenější

.