Zavřít reklamu

Chytré telefony jsou drahé ale obvykle jsou nám dražší ta data, která obsahují – kontakty, fotografie, dokumenty, ke kterým nemáme jinak přístup, protože stále odmítáme své zařízení pravidelně zálohovat, což je ale na jiný článek. Pokud se vám váš telefon někde zatoulá, tak jak najít ztracený Samsung není složité, pokud máte aktivované patřičné funkce. 

Není těžké pochopit, proč při ztrátě telefonu propadáme panice. Naše telefony se staly prodlouženou rukou našich životů. Jsou v nich uloženy naše nejcennější a nejzranitelnější okamžiky. Ztráta telefonu v dnešní době může mít skutečné psychické následky. Pokud nicméně vlastníte chytrý telefon Galaxy a často jste se ocitli v té situaci, kdy jste museli svůj telefon hledat, i když byl zapadlý jen pod polštářem pohovky, je pro vás vhodné začít používat o poznání sofistikovanější nástroj. Samsung vám k tomu nabízí přímo ten svůj, který vám umožňuje lokalizovat, uzamknout, a dokonce i na dálku vymazat zařízení.  Počítejte jen s tím, že musíte mít aktivní Samsung account.

Jak aktivovat Najít moje mobilní zařízení Samsung 

Služba Najít moje mobilní zařízení slouží k přístupu prostřednictvím účtu Samsung v počítači nebo v (jiném) mobilním zařízení. Po aktivaci mohou uživatelé vyhledat, vzdáleně zálohovat a vymazat data ve svém registrovaném mobilním zařízení Galaxy. Při zapnuté funkci Sledovat polohu bude služba každých 15 minut vydávat automatické aktualizace o poloze ztraceného zařízení. Umožňuje také zobrazení definované zprávy případnému nálezci. 

  • Jděte do Nastavení. 
  • Zvolte Biometrika a zabezpečení. 
  • Zde zapněte Najít moje mobilní zařízení. 
  • Když nabídku rozkliknete, hodí se aktivovat ještě možnosti jako Vzdálené odemknutí, Odeslat poslední polohu a Vyhledávání off-line. 

V nabídce můžete rovnou aktivovat i funkci SmartThings Find, která slouží třeba k hledání chytrých hodinek Galaxy Watch nebo sluchátek Galaxy Buds, což se také rozhodně hodí. 

Jak najít Samsung zařízení pomocí Find My Mobile 

Jakmile máte funkci na telefonu nastavenou, stačí vám přejít na webové stránky služby Find My Mobile a přihlásit se svým Samsung ID a heslem. Následně odsouhlasíte podmínky používání služby a už se začne vaše zařízení lokalizovat. Najdete zde tedy všechny své telefony, tablety, hodinky, sluchátka a další zařízení Samsungu, u kterých jste hledání nastavili.

najít můj Samsung

U zařízení, které si přepínáte vlevo, vidíte stav baterie, připojení síti a několik akcí, které s ním můžete na dálku provést. Jedná se třeba o zamčení, smazaní dat, zálohu, odemčení atd. Také je zde volba prodloužení životnosti baterie, abyste měli dostatečný manipulační prostor zařízení najít, stejně jako zvonění, které vás k zařízení nasměruje, pokud se už nacházíte v jeho blízkosti (a je právě třeba pod gaučem). V každém případě vám přejeme, ať informace z tohoto článku nikdy nepotřebujete.

Dnes nejčtenější

.