Zavřít reklamu

S vydáním One UI 5.0 přidal Samsung aplikaci Fotoaparát novou možnost označování fotografií vodoznakem. Není to tedy úplná novinka, protože tato funkce debutovala už se systémem Android 10 v zařízeních Galaxy Tab S6, Galaxy A51 a Galaxy A71. Pro vlajkové telefony ale z nějakého důvodu k dispozici nebyla, až doteď. 

Ačkoli je tato funkce poměrně vítaným doplňkem, působí jako promarněná příležitost, protože neumožňuje vytvářet vlastní vodoznaky. Stávající možnost uvnitř nastavení aplikace Fotoaparát umožňuje přidat vlastní textový vodoznak jen v jednom ze tří fontů, můžete přidat datum a čas a vybrat jedno ze tří přednastavených zarovnání. To je vše. Netřeba asi dodávat, že pro každého, kdo potřebuje přidávat vlastní informace, je to vlastně naprosto zbytečné.

Samsung nástroje má, stačí je jen zefektivnit 

Zvláštní je, že Samsung již nabízí pro vytváření vodoznaků na fotografiích pokročilejší nástroje, jen jsou schovány v jeho editoru, místo aby byly prezentovány prostřednictvím nové nabídky aplikace Fotoaparát. Právě proto se tato implementace funkce vodoznaku v uživatelském rozhraní One UI 5.0 jeví jako promarněná příležitost.

Možnost „Přidat vlastní nálepky“ v aplikaci Galerie, a tedy editoru fotografií v One UI, obsahuje všechny nástroje pro vytváření vodoznaků, které můžete opravdu potřebovat. Jenže tato možnost je prostě velice skrytá a není zde možnost, jak vytvořeným vodoznakem automaticky opatřit pořizované fotografie. Každé jednotlivé fotografii musíte dávat vodoznak zvlášť a je to samozřejmě ztráta času. 

Řešení ale zdá se být jednoduché – vzít funkci z editoru a dát ji do aplikace Fotoaparát. Naděje pro to ještě existuje. Samsung totiž samozřejmě může zcela jednoduše vydat aktualizaci, která možnosti Vodoznaku ve Fotoaparátu patřičně rozšíří.

Telefony Samsungu s možností aktualizovat na One UI 5.0 koupíte zde

Související články

Dnes nejčtenější

.