Zavřít reklamu

Nothing uvedl na scénu nová bezdrátová sluchátka Ear (stick). Oproti předchozím sluchátkům Ear (1) přinášejí jak vylepšení, tak některá „zhoršení“. Podle všeho tak nejsou zamýšlena jako jejich nástupce a díky tvaru pouzdra budou lákat především ženy.

Sluchátka Ear (stick) se stejně jako Ear (1) chlubí průhledným designem (přesněji řečeno je průhledná jejich nožička). Průhledné je i pouzdro, které má tvar válce a které na první pohled připomíná rtěnku. Pouzdro je navíc kompaktní a pohodlně se vejde do kapsy. Tento design je však spojen se zásadní nevýhodou, jíž je absence podpory bezdrátového nabíjení (minulá sluchátka ji mají).

Nová sluchátka rovněž postrádají podporu aktivního potlačení hluku, což je funkce považovaná u mnoha prémiových sluchátek za samozřejmou a která u Ear (1) nechybí. Nothing se tento nedostatek snaží vykompenzovat novým dynamickým 12,6mm měničem, který vyvažuje velikost a výkon, aby umožnil pohodlné používání. Nothing tvrdí, že sluchátka jsou navržena pro celodenní nošení.

Sluchátka také disponují stupněm krytí IP54, takže by měly odolat občasným cákancům vody. V tomto směru jsou lepší než Ear (1) – ty mají odolnost podle standardu IPX4.

Ear (stick) kromě toho podporují řadu softwarových funkcí. Nová technologie Bass Lock detekuje, kolik basů se ztrácí v závislosti na tvaru a usazení sluchátek v ušním kanálu, což by mělo vytvářet lepší basový zvuk. Jako u minulých sluchátek je i u těchto integrována technologie Clear Voice pro zlepšení kvality hovorů, když je kolem vás spousta hluku. K dispozici je též režim nízké prodlevy pro hry, který se spouští automaticky. Sluchátka můžete také rychle spárovat s jakýmkoli androidovým telefonem pomocí funkce Google Fast Pair. Kompatibilní jsou rovněž se systémem iOS 11 a vyšším. Na obou platformách nabízí Nothing novou aplikaci Nothing X, která umožňuje změnit nastavení ekvalizéru a přizpůsobit si gesta.

Pokud jde o výdrž baterie, výrobce slibuje na jedno nabití až sedm hodin poslechu, kteroužto dobu lze pomocí pouzdra prodloužit až na 29 hodin. To je srovnatelné se sluchátky Samsungu Galaxy Buds2, které vydrží hrát 7,5, resp. 29 hodin. Ear (stick) se začnou prodávat od 4. listopadu a u nás budou stát zhruba 2 990 Kč. Za podobnou cenu se na starém kontinentě prodávají například Galaxy Buds Pro (u nás je možné je sehnat za něco přes 3 tisíce Kč).

Galaxy Buds2 Pro koupíte například zde 

Související články

Dnes nejčtenější

.