Zavřít reklamu

Rozšířená realita je bezesporu skvělá věc, a je dobře, že si díky technologickému pokroku našla v průběhu času svou cestu i do většiny současných chytrých mobilních telefonů. Podporu rozšířené reality nabízí dnes celá řada různých aplikací počínaje hrami a konče nákupními aplikacemi. V dnešním článku si představíme výběr několika opravdu povedených a užitečných AR aplikací pro Android.

Google Překladač

Zejména na cestách oceníte podporu rozšířené reality, kterou nabízí aplikace Google Překladač ve verzi pro Android. Díky tomu totiž už nebudete muset nápisy na dopravních značkách, obchodech, nebo třeba menu v restauraci či v kavárně ručně zadávat do překladače prostřednictvím klávesnice – postačí zkrátka jen namířit zadní fotoaparát telefonu na nápis, který právě potřebujete přeložit.

Stažení v Google Play

Halo AR

Aplikaci Halo AR jistě uvítají všichni, kteří si chtějí vyzkoušet tvorbu v rozšířené realitě na maximum. Aplikaci využijí učitelé, podnikatelé, ale i ti, které zkrátka baví hrát si s rozšířenou realitou. Halo AR vám umožní do vašeho okolí umístit interaktivní 3D objekty, ale třeba také videa, fotografie a spoustu dalšího obsahu. Své výtvory můžete následně libovolně sdílet.

Stažení v Google Play

Inkhunter

Chcete si vyzkoušet, jaké tetování a na jakém místě by vám slušelo? Jste zvědaví, jak by se asi na vašem rameni vyjímal některý z otřepaných designů, ale ve skutečnosti si daný motiv nechcete nechat vytetovat? Pak se můžete nechat díky rozšířené realitě virtuálně pokreslit aplikací Inkhunter. Stačí jen vybrat, vytvořit nebo přizpůsobit motiv, namířit fotoaparát telefonu na příslušnou část těla, a je hotovo.

Stažení v Google Play

Houzz

Pokud se chystáte vybavit byt, dům či kancelář, může vám pomoci aplikace s názvem Houzz. Houzz vám nejen nabídne bohatou inspiraci pro vaše bydlení či podnikání, ale umožní vám také vytvořit si co nejlepší představu o budoucí podobě vašeho pokoje, ložnice, obýváku nebo třeba kanceláře díky virtuálnímu umístění vybraných prvků do dané místnosti. Stačí jen spustit aplikaci, namířit fotoaparát telefonu na vybrané místo a umístit příslušný produkt.

Stažení v Google Play

Dnes nejčtenější

.