Zavřít reklamu

Google podle nových zpráv testuje v aplikaci Zprávy některé funkce, které jsou dostupné pouze omezenému okruhu uživatelů. Poté, co pro ni vydal nové ikony a ukázal další chystané funkce, prý nyní testuje ikony pro doručení a přečtení zpráv.

Pokud aplikaci Zprávy používáte, jistě víte, že používá indikátor pro doručené a přečtené zprávy. Tato funkce je podobná té, kterou používají vesměs všechny aplikace na posílání zpráv i sociální média. Google k označení toho, že zpráva byla doručena a přečtena, konkrétně používá slova Doručeno (Delivered) a Přečteno (Read).

Podle webu 9to5Google však softwarový obr testuje nový způsob, jak označit doručené a přečtené zprávy, a to pomocí zatržítka. S tímto novým designem Zprávy ukazují jedno zatržítko umístěné v kruhu, když je zpráva doručena. Přečtení zprávy pak indikují dvě zatržítka v překrývajících se kruzích. S těmito ikonami by však mohl být problém, protože není jisté, že jejich významu budou všichni rozumět. Slova Doručeno a Přečteno jsou přeci jen jasnějšími indikátory.

V tuto chvíli jde podle všeho o test, protože tuto změnu dostalo zatím jen málo uživatelů Zpráv. Kdy a jestli se dostane ke všem, není jasné.

Dnes nejčtenější

.