Zavřít reklamu

Možná si vzpomínáte, že Google loni na své vývojářské konferenci Google I/O představil nový designový jazyk Material You (nebo také Material Design 3). Od té doby se dostal do většiny jeho androidových aplikací i některých webových aplikací, jako je například Gmail. Nyní představil jeho refresh či redesign s názvem Material.io.

Google nazývá Material.io „online učebnicí“ designového jazyka Material Design 3. Místo z tapet odvozeného systému barev Dynamic Color používá na obsahu založený systém barev, který využívá „sadu obrazů měnících styl, barvu a motiv“. „Dynamická transformace barev vytváří celostní vizuální zážitek tím, že nechá stránku odrážet obsah, který čtenář konzumuje, a ukazuje nový systém barev jazyka Material Design 3, který používá unikátní paletu tónů,“ rozvádí Google.

Material.io také přichází s tmavým motivem, v rámci nějž klíčové obrázky reagují na různé režimy. Stránka se také vyhýbá zelené barvě vzhledem k červeno-zelené barvosleposti, a místo toho používá modrou nebo červenou.

Pokud jde o navigaci na webu, Google „zkombinoval novou navigační lištu s navigačním šuplíkem pomocí jednoduché interakce s kurzorem, která čtenářům dává pocit ergonomické rychlosti a s relativní snadností rychle poskytuje přehled o obsahu stránky“. Dalšími hlavními formami navigace jsou záložky a obsah. Co se týče pohybu, Material.io používá celoobrazovkové, vertikální a postranní přechody.

Související články

Dnes nejčtenější

.